KOMPLETNÉ MICRO:BIT SADY

Sady sú navrhnuté pre využívanie na hodinách informatiky
a obsahujú všetky potrebné doplnky pre začatie výučby

Všetko, čo potrebujete

Navrhnuté pre žiakov

Naše sady obsahujú všetky potrebné komponenty k tomu, aby ste mohli začať s nimi učiť.

Pohodlne až k Vašim dverám

Naše sady skladáme z mnohých súčiastok od mnohých výrobcov do jedného celku

Metodické materiály

Naše sady sú kompatibilné s hardvérom používaným v projekte Učíme s Hardvérom

Radosť na hodinách

Čakajú Vás spontánne výkriky radosti, smútok z končiacej sa hodiny, zapálenie žiakov pre informatiku, ...

Kto sme a prečo to robíme?

Nie sme klasický e-shop a našim cieľom nie je zarábať na školách. Našim cieľom je uľahčiť učiteľom prácu – náš príbeh nájdete tu.

Základná sada micro:bit „Učíme s Hardvérom“ pre celú triedu

BBC micro:bit s USB káblom a baterkou

Zariadenie BBC micro:bit je programovateľný mikropočítač. Obsahuje vstavanú obrazovku, tlačidlá, senzor pohybu, naklonenia, teploty a svetelnosti. Pre naprogramovanie slúži klasický USB micro kábel (rovnaký ako pre Android telefóny)

Krokosvorkové káble

Krokosvorky slúžia na jednoduché prepájanie jednotlivých hardvérových komponentov bez potreby skrutkovania či spájkovania.

Programovateľný LED pásik (NeoPixel)

Programovateľný LED pásik sa od štandardných LED pásikov odlišuje tým, že je možné osobitne nastaviť každej LED dióde farbu a intenzitu svetla. Každá LED dióda obsahuje tri farebné zložky (modrú, červenú a zelenú) a ich kombináciami je možné vytvoriť akékoľvek svetlo z viditeľného spektra, vrátane čisto bieleho.

Farebné 10mm LED diódy

Sada obsahuje aj 10mm farebné LED diód s rezistormi, ktoré sa jednoduchým spôsobom programujú pomocou micro:bitu. Vytvoriť z nich sa dá napríklad funkčný semafór či policajné majáky.

Reproduktor

Pre naše potreby poslúži akýkoľvek funkčný reproduktor so vstupným konektorom (aký je na fotke) avšak odporúčame zariadenia bez ďaľšieho napájania a bez batérie (tie majú nišží výkon a žiaci tak nebudú generovať toľko hluku). Slúchatká do uší v žiadnom prípade neodporúčame používať, nakoľko hlasitosť na micro:bite nie je možné nastaviť a hrozí poškodenie sluchu.

Vodivý drôt

Vodivý neizolovaný drôt na experimenty.

Ďalšie komponenty

:MOVE mini robot

Robotická platforma pre BBC micro:bit. Robota je možné ovládať aj bezdrôtovo.

Poznámka: robot neobsahuje BBC micro:bit

Rozširujúca sada Elecrow Basic Kit pre BBC Micro:bit

Rozširujúca sada je vhodná pre pokročilejšie eperimenty a projekty, najmä pre žiakov na stredných školách. Sada dopĺňa základnú sadu.

Poznámka: sada neobsahuje BBC micro:bit

Plastová krabica pre základnú sadu micro:bit

Sady štandardne posielame v kartónových krabiciach, no pre pohodlnejšie bežné používanie odporúčame priehľadné krabice, v krotých bude sada prehľadne usporiadaná.

Často kladené otázky

Je možné používať hardvér na hodinách informatiky?

Áno, hardvér je možné využívať priamo na hodinách a takáto výuka vie byť v súlade so štátnym vzdelávacím programom. Podrobné metodiky a návody nájdete na stránke projektu Učíme s Hardvérom


Zvládnem sa to ako učiteľ naučiť?

Áno, spolupracujeme s množstvom učiteľov, ktorí úspešne bez akéhokoľvek školenia po niekoľkých hodinách samoštúdia začali využívať hardvér na svojich hodinách.


Zvládnu žiaci prácu s hardvérom?

Micro:bit vznikol ako iniciatíva Veľkej Británie, kde sa snažili podporiť záujem o informatiku tým, že rozdali jedno zariadenie micro:bit každému 11 ročnému dieťaťu. Preto sú aktivity a aj samotný hardvér navrhnuté tak, aby boli vhodné pre čo najviac žiakov už od tohto veku.


Je micro:bit lepší pre základné alebo stredné školy?

Micro:bity sa využívajú na oboch, na základných školách sa programujú v grafickom programovacom prostredí (podobné Screatchu) a na stredných školách v Pythone.

Kontaktujte nás

V prípade záujmu o objednávku či akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať.

+421 904 010 424