KOMPLETNÉ MICRO:BIT SADY

Sady sú navrhnuté na využívanie (nielen) na hodinách informatiky

a obsahujú všetky potrebné doplnky, aby ste s nimi mohli hneď začať vyučovať.

Všetko, čo potrebujete

Navrhnuté pre žiakov

Naše sady obsahujú všetky potrebné komponenty k tomu, aby ste mohli začať s nimi učiť.

Pohodlne až k Vašim dverám

Naše sady skladáme z mnohých súčiastok od mnohých výrobcov do jedného celku

Metodické materiály

Naše sady sú kompatibilné s hardvérom používaným v projekte Učíme s Hardvérom

Radosť na hodinách

Čakajú Vás spontánne výkriky radosti, smútok z končiacej sa hodiny, zapálenie žiakov pre informatiku, ...

Kto sme a prečo to robíme?

Našim cieľom je uľahčiť učiteľom prácu – náš príbeh nájdete tu.

Základná sada micro:bit „Učíme s Hardvérom“ pre celú triedu

Čo obsahuje základná sada micro:bit “Učíme s Hardvérom”

Naša základná sada je navrhnutá tak, aby ste ju rovno vedeli využiť na vyučovaní bez ďalšieho vyčerpávajúceho zháňania rôznych pomôcok a komponentov, ktoré často na Slovensku ani nie je možné zohnať. Tieto sady využívajú učitelia a učiteľky na stovkách škôl. Prispôsobili sme ich potrebám základných a stredných škôl, aby neboli zbytočne komplikované a drahé. Obsahujú komponenty, ktoré využijete pri tvorbe rôznych projektov.

 

BBC micro:bit s USB káblom a baterkou

Zariadenie BBC micro:bit je hardvérové zariadenie, ktoré zvládne naprogramovať každý. Viac o tom, čo je micro:bit a čo všetko obsahuje zistíte tu. Vďaka baterke, ktorú môžete k micro:bitu pripojiť si dokážete naprogramovaný projekt v micro:bite preniesť kdekoľvek.

Krokosvorkové káble

Krokosvorky slúžia na jednoduché prepájanie jednotlivých hardvérových komponentov bez potreby skrutkovania či spájkovania.

Programovateľný LED pásik (NeoPixel)

Programovateľný LED pásik sa od štandardných LED pásikov odlišuje tým, že je možné osobitne nastaviť každej LED dióde farbu a intenzitu svetla. Každá LED dióda obsahuje tri farebné zložky (modrú, červenú a zelenú) a ich kombináciami je možné vytvoriť akékoľvek svetlo z viditeľného spektra, vrátane čisto bieleho.

Farebné 10mm LED diódy

Sada obsahuje aj 10mm farebné LED diód s rezistormi, ktoré sa jednoduchým spôsobom programujú pomocou micro:bitu. Vytvoriť z nich sa dá napríklad funkčný semafór či policajné majáky.

Reproduktor

BBC micro:bit v sebe už má zabudovaný aj reproduktor, no pracovať aj s externým reproduktorom má mnoho výhod – žiaci sa vďaka tomu napríklad naučia, ako pracovať s klasickým 3,5 mm jackom.

Vodivý drôt

Vodivý neizolovaný drôt na experimenty.

Často kladené otázky

Čo ak učiteľ s micro:bitom pracovať nevie?

V Učíme s Hardvérom ponúkame učiteľom a učiteľkám bezplatné online kurzy, metodické materiály, pracovné listy a konzultácie, vďaka ktorým sa s micro:bitmi jednoducho naučí pracovať každý učiteľ a učiteľka. A to aj v prípade,ak na informatiku nemá aprobáciu.


Zvládnu žiaci prácu s micro:bitmi?

Micro:bity sú už na viac ako 500 základných a stredných školách na Slovensku a na prácu s nimi sú skvelé spätné väzby od učiteľov aj žiakov. Oficiálne sú micro:bity určené pre deti od 11 rokov, no z našich skúseností vieme, že s nimi hravo zvládnu programovať aj žiaci prvého stupňa.


Ako sa programuje micro:bit?

Micro:bit sa programuje na platforme MakeCode, kde sa dá programovať v blokovom prostredí. To je ideálne pre mladších žiakov, starší žiaci môžu MakeCode používať aj na programovanie v Pythone či v JavaScript.


Prečo kupovať micro:bity práve cez EduTronik?

Vzdelávaniu s micro:bitmi sa intenzívne venujeme už 5 rokov. Spolupracujeme so stovkami učiteľov na celom Slovensku, ktorí využívajú práve tieto micro:bit sady. Z ich spätných väzieb vieme, že naše sady obsahujú všetko potrebné k tomu, aby s nimi hneď mohli začať vytvárať rôzne projekty. Sady obsahujú iba to, čo viete skutočne využiť a nie sú tam zbytočne komplikované komponenty, ktoré by ste nepoužívali a iba by predražili váš nákup.

Kontaktujte nás

V prípade záujmu o objednávku či akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať.

+421 904 010 424